Kategorie

Aktualności

Wicemistrz World Championship 2014 Merano WłochyDodano: 18-11-2018
Koleżanka ze Szwecji, Monica Anderson na World Championship 2014 Merano Włochy ze swoim owczarkiem... Czytaj dalej...
O szkoleniu, o psie, tradycja vs nowości oczami szkoleniowca i praktyka Marka FrycaDodano: 18-11-2018
Artykuł autorstwa Marka Fryca. Więcej informacji o Marku i jego działalności znajdziecie na stronie... Czytaj dalej...
Psy - Wilki, Ewolucja. Ciekawy artykułDodano: 18-11-2018
Artykuł opublikowany w Gazecie Wyborczej, widoczny pod adresem http://wyborcza.pl/1,75476,13287424,... Czytaj dalej...
Kagańce Fizjologiczne dla psów ChopoDodano: 18-11-2018
Szanowni Już dostępny na sklepie pełny asortyment Kagańców Fizjologicznych dla psów. Całość... Czytaj dalej...

Newsletter

Regular Champ 20kg karma dla psów młodych, aktywny

Karma treściwa i bogata w substancje odżywcze. Dedykowana psom o większym niż normalne zapotrzebowaniu na substancje odżywcze podyktowanym aktywnością fizyczną i / lub młodym wiekiem związanym z dynamicznym wzrostem. Karma dla psów aktywnych i / lub mł...

Więcej szczegółów

Champ DogFood

21

0265

Twoja cena:190,00zł

Dostępny

Regular 20kg Champ DogFood

Karma treściwa i bogata w substancje odżywcze. Dedykowana psom o większym niż normalne zapotrzebowaniu na substancje odżywcze podyktowanym aktywnością fizyczną i / lub młodym wiekiem związanym z dynamicznym wzrostem. Karma dla psów aktywnych i / lub młodych, rosnących.

Zawiera minimum 27% mięsa, w tym 28% białka, 12% tłuszczu, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, 5g / 1kg Lecytyny i pełny kompleks witamin i minerałów.

 

Praktyczne zastosowanie:

 • Dla psów aktywnych w rozumieniu: biegających przy rowerze, aportujących, trenujących i wystawianych w ramach działalności Związku Kynologicznego.
 • Dla młodych, rosnących psów ras średnich, dużych i bardzo dużych z istniejącym ryzykiem przerostów i / lub obciążonych genetycznie patologiami aparatu ruchu, od minimum 8 tygodnia życia (Dla psów / ras z ograniczonym ryzykiem przerostów i / lub bez obciążeń genetycznych aparatu ruchu wskazana jest karma Champ Regular Extra).
 • Do podawania psom wytypowanym do reprodukcji.
 • Do podawania suce przed, w trakcie ciąży i karmienia w ramach przygotowania i odżywienia.
 • Po okresie reprodukcji aby zregenerować organizm suki i przywrócić właściwą kondycję.

 

Champ Regular 20kg

CHAMP Regular: o zwiększonej zawartości białka przy 12% zawartości tłuszczu. Bogaty w składniki, zbilansowany produkt Premium z lecytyną. Dzięki zwiększonej zawartości białka karma szczególnie nadaje się dla dorosłych psów aktywnych (bardziej aktywnych), ale także dla młodych psów w okresie wzrostu, ciężarnych i karmiących suk. Lecytyna obniża poziom cholesterolu. Dopracowany w szczegółach skład i dobór odpowiednich witamin pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i kondycję psa. Krokiety są wytworzone na bazie drobiu i zapewniają psu wszystko, czego potrzebuje dla zachowania idealnej kondycji. Bogaty we włókna chleb świętojański powoduje, że odchody są zawsze zwarte a przewód pokarmowy funkcjonuje bez zakłóceń. Ponadto karma zapewnia psu piękną, lśniącą i przede wszystkim zdrową skórę i sierść dzięki lecytynie. Taka okrywa włosowa zapewnia właściwą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, osłania skórę przed działaniem czynników mogących wywołać chroniczne lub przewlekłe alergie, zapalenia bądź choroby. Lecytyna wspiera też funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, pomaga w koncentracji i reagowaniu na bodźce. Ważną funkcją lecytyny jest powodowanie szybszego spalania tłuszczów i właściwego metabolizowania białek. Skład i właściwe proporcje składników Regular przekładają się na karmą dla psów aktywnych (sportowych i pracujących), która pomaga redukować, znosić i przezwyciężać skutki stresu, sprawnie wykonywać zadania, utrzymać stale wysoką kondycję, wydolność organizmu i zdolność szybkiej regeneracji. W odchowie młodych i dorastających psów warto zwrócić uwagę na korzystanie zamiennie z Regular Extra oraz karmy Regular. W odchowie psów ras dużych i bardzo dużych, mniej ruchliwych odpowiedniejsza będzie karma Regular Champ. Przy rasach od średnich po duże, ruchliwe i z temperamentem właściwszą będzie Regular Extra. To wskazanie z dużym uogólnieniem, ostateczna ocena i wybór pozostaje jednak w gestii hodowcy / właściciela.

 

Składniki analityczne:

Białko surowe 28%
witamina A 18.000 IE/kg
tłuszcz surowy 12%
witamina D3 1.800 IE/kg
popiół surowy 7,0%
witamina E 180 mg/kg
włókno surowe 2,5%
wilgotność 9,5%
wapń 1,5%
lecytyna 5 g/kg
fosfor 1,0%
Sód 3 g/kg
miedź 20mg/kg
żelazo 160 mg/kg
cynk 180 mg/kg
mangan 50 mg/kg
selen 0,2mg/kg
jod 1,5 mg/kg
chleb świętojański 2%
Omega 3 i 6 w najbardziej optymalnych proporcjach.

 

Skład:

preparowane ziarna zbóż, mięso, produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinne ekstrakty białkowe i produkty pochodzenia roślinnego, nasiona lnu, oleje i tłuszcze, drożdże piwne, lecytyna, chleb świętojański, pulpa buraczana, witaminy i minerały

Wartość Energetyczna: 3766 kcal / kg

 

Zawarte w karmie Champ Regular:

 • Minimum 27% mięsa z kurczaka zapewnia najwyższej jakości źródło białka i tłuszczów. Mięso używane w Champ Dogfood pochodzi tylko od zaufanych, stałych i renomowanych dostawców. Jest certyfikowane i dopuszczone do spożycia przez ludzi. Używane mięso nie jest kwalifikowane jako odpad poprodukcyjny. Zawiera określona ilość mielonych chrząstek zapewniających dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości kolagenu (podstawowe białko tkanki łącznej) będącego budulcem stawów, ścięgien i wiązadeł, zdrowego aparatu ruchu psa.
 • Nasiona Lnu uzupełniają zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6 i 9 obok kwasów pochodzących z ryb. Obecne w karmie i trawione pielęgnują układ pokarmowy wydatnie regenerując śluzówkę jelit co przyczynia się do lepszego funkcjonowania i wzmocnienia odporności organizmu. Wtórna cecha to powodowanie wysokiej strawności karmy, zdrowych i zwartych odchodów oraz wzmocnienie skóry i okrywy włosowej co przekłada się na estetyczny wygląd i brak podatności na alergie skórne.
 • Lecytyna, będąca bardzo ważnym składnikiem o szerokim spektrum działania. Znacząco wspiera funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu dzięki czemu organizm młodego psa rozwija się prawidłowo, u dorosłych psów optymalnie funkcjonuje bez zakłóceń. Wzmaga percepcję pomagającą odczytywać i reagować na różnego typu bodźce, zwiększa zdolność koncentracji i umiejętności skupienia się. Efektywnie tonuje psa i pomaga radzić sobie ze skutkami stresu, napięcia nerwowego. Jest nieodzowna w optymalnym metabolizowaniu tłuszczy i białek, konwertowaniu ich na energię użytkową. Zapobiega tworzeniu złogów i obniża poziom cholesterolu. Przyczynia się do wytworzenia obfitej, zdrowej i estetycznej okrywy włosowej (sierści), przeciwdziała alergią i zapaleniom.
 • Chleb Świętojański bogaty we włókna i błonnik, które są nieodzowne do prawidłowego trawienia i wspierają pracę układu pokarmowego. Chleb świętojański sprawia, że treść pokarmowa utrzymuje się w przewodzie pokarmowym w optymalny sposób przyjmując i oddając wodę. Proces ten pozwala budować i nie nadwyrężać śluzówki jelita, oddać poprzez strawienie maksymalnie dużą ilość substancji odżywczych. Na końcowym odcinku trawienia wydatnie oddać wodę co skutkuje zwartym, minimalnym i zdrowym stolcem.
 • Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6 przyczyniają się do przyswojenia witamin i minerałów wymagających udziału tłuszczy, do utrzymania zdrowia skóry i sierści, prawidłowego wzrostu i rozwoju psa, utrzymaniu właściwej kondycji.
 • Drożdże piwne, będące naturalnym probiotykiem: hamują rozwój i proces namnażania bakterii chorobotwórczych, są naturalnym źródłem witaminy B.
 • Minerały, Witaminy i inne ważne składniki pozwalające optymalnie odżywić psa, wzrastać i prawidłowo rozwijać się we właściwym tępię dla uzyskania maksymalnie dobrej kondycji, gotowości do pracy, ćwiczeń, zabawy o każdej porze i w każdych warunkach.

 

Wyjątkowe zróżnicowanie Champ:

to filozofia doboru pożywienia opierająca się na aktywności fizycznej psa. Podstawowym kryterium doboru właściwej karmy jest ocena poziomu wysiłku fizycznego i aktywności jakim systematycznie poddawany jest pies. Rasa, rodzaj i inne podziały są mniej istotne.

 • Dla psów o niskiej aktywności powodowanej podeszłym wiekiem i/lub nadwagą, otyłością, psów z problemami trawiennymi i metabolicznymi, psów po zabiegu sterylizacji / kastracji zalecana jest karma Champ Senior Light. Jej podaż wartości odżywczych została ograniczona do poziomu pozwalającego normalnie i zdrowo funkcjonować, bez tworzenia złogów i obciążania układu pokarmowego.
 • Dla psów o normalnej aktywności odpowiednią karmą będzie Champ Basic Brok, Champ Balance Croc, Champ Lamb & Rice. Normalna aktywność zawiera się w codziennych spacerach, umiarkowanym wysiłku nie powodującym nadwyrężeń i kontuzji, nie wiążącym się ze stresem.
  Karma Lamb & Rice uwzględni potencjalne problemy związane z alergiami bądź nietolerancjami, pozwoli uzupełnić dietę o inne źródła białek, jednocześnie dostarczając potrzebną ilość energii.
 • Dla psów biegających przy rowerze, aportujących, trenujących i wystawianych w ramach działalności Związku Kynologicznego - Champ Regular, Champ Salmon & Rice. Aktywność związana z umiarkowanym wysiłkiem i minimalnymi nadwyrężeniami, niewielkim narażeniem na stres. Karma Regular dostarczy wartości odżywczych, pokrywających zapotrzebowanie aktywnego psa, młodego psa o długim okresie dynamicznego wzrostu z ryzykiem przerostów. Karma Salmon & Rice uwzględni potencjalne problemy związane z alergiami bądź nietolerancjami, pozwoli uzupełnić dietę o inne źródła białek, jednocześnie dostarczając potrzebną ilość energii.
 • Dla psów codziennie pracujących, uprawiających intensywnie sport, poddawanych wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu - Champ Regular Extra, Champ Performance. Sport i praca związane z obciążeniem fizycznym i psychicznym, możliwością wystąpienia znacznych nadwyrężeń i kontuzji. Wskazanie na Champ Performance dotyczy okresów długotrwałego i permanentnego wysiłku. Szczególna koncentracja wartości odżywczych karmy Performance pozwoli funkcjonować psu w warunkach szczególnego obciążenia fizycznego i psychicznego. Champ Regular Extra wskazany jest w warunkach systematycznego wysiłku i powodowanych nim nadwyrężeń, w odchowie młodych psów szybko rosnących średnich i dużych ras z umiarkowanym ryzykiem przerostów, dla suki jako karma przygotowująca do wysiłku związanego z ciążą, porodem i odchowem szczeniąt.

 

 • Champ Starter, Champ Breed Pup z uwagi na skład i wartość energetyczną kwalifikują się do grupy karm o wysokim potencjale odżywczym. Szczenie wymaga bogatego pożywienia ze względu na okres dynamicznego rozwoju i wzrostu.
 • Champ Starter to karma o bardzo małej granulacji (granule o średnicy ok. 3 - 5mm) i składzie dostosowanym do możliwości trawiennych jeszcze nie wykształconego w pełni układu pokarmowego szczeniaka w wieku od 3 do maksymalnie 8 tygodni.
 • Champ Breed Pup pokryje zapotrzebowanie energetyczne, pozwoli prawidłowo rozwijać się i wzrastać szczeniakom od 6 tygodnia do 8 miesiąca (w zależności od rasy). Jest karmą przeznaczoną do stałego żywienia psów aktywnych i ruchliwych ras małych oraz do przeprowadzenia przez okres rekonwalescencji psów po przejściach i doprowadzeniu ich do kondycji docelowej.
 • Obie karmy (Starter i Breed Pup) są używane i sprawdzają się w odżywianiu suki przed porodem i w trakcie okresu karmienia szczeniąt.

Zapytaj o produkt

Regular Champ 20kg karma dla psów młodych, aktywny

Regular Champ 20kg karma dla psów młodych, aktywny

Karma treściwa i bogata w substancje odżywcze. Dedykowana psom o większym niż normalne zapotrzebowaniu na substancje odżywcze podyktowanym aktywnością fizyczną i / lub młodym wiekiem związanym z dynamicznym wzrostem. Karma dla psów aktywnych i / lub mł...

*

*

* Wymagane pola

Anuluj

Inny wybierając ten produkt, kupili również ......

Logowanie

Twój koszyk  

Brak produktów

0,00zł Dostawa
0,00zł Razem

Do kasy Zobacz koszyk